Transeksüel belgeseli çekiyor

06 Haziran 2012 Çarşamba 00:00 |

ABD’li şarkıcı ve aktris Janet Jackson transeksüellerin hayatını ele alan bir belgeselin baş yapımcısı oldu

Transeksüel belgeseli çekiyor ABD’li şarkıcı ve aktris Janet Jackson transeksüellerin hayatını ele alan bir belgeselin baş yapımcısı oldu. New York merkezli Brainchild Films’den yapılan açıklamaya göre, Jackson, Truth adlı film üzerinde çalışmaya başladı ve kamera önü röportajların bir kısmını gerçekleştirecek. Prodüksiyonu bu yaz başlayacak olan belgesel, transbireylerin hayatlarına ve mücadelelerine eğilecek. Janet Jackson ise yaptığı açıklamada, transeksüellere karşı uygulanan ayrımcılığı durdurmak için projede yer aldığını söyledi.

Filmi, daha önce New Yorklu dört transeksüelin hikâyesini The Style Network adlı belgeselde anlatan Robert Jason yönetecek. Jackson, Truth adlı filmin Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Latin Amerika’dan transeksüel hikâyelerini içereceğini söyledi.NYT
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver