Sevag’ı vuran asker serbest

08 Ağustos 2011 Pazartesi 00:00 |

Batman’da askerliğini yapan Ermeni genç Sevag Şahin’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan silah arkadaşı Kıvanç Ağaoğlu serbest bırakıldı

Sevag’ı vuran asker serbest

Batman’da askerliğini yapan Ermeni genç Sevag Şahin’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan silah arkadaşı Kıvanç Ağaoğlu serbest bırakıldı. Heyet Sevag’ı istirahatli olduğu halde tel örme görevine gönderen karakol komutanı hakkında suç duyurusunda bulunurken bir dahaki duruşmada Sevag’ın nişanlısının dinlenmesine karar verdi.

 

Seni vururum tombulum

Batman’da tüfeğinden çıkan kurşunla silah arkadaşı olan Ermeni genci Sevag Şahin’i öldüren Kıvanç Ağaoğlu adlı bir askerin yargılandığı davada ilginç gelişmeler yaşandı. Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde yapılan ikinci duruşmada halen asker olan görgü tanıkları dinlendi. Karakolda görevli rütbeli bir asker görgü tanığı olan kişinin kendisine gelerek Ağaoğlu’nun Sevag’a “Seni vururum tombulum” dediğini aktardı.

‘Bilinçli taksirle adam öldürmek’ suçundan dokuz yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen Kıvanç Ağaoğlu ise mahkemede de olayın kaza sonucu meydana geldiğini tekrarladı. Ağaoğlu, pişman olduğunu belirttikten sonra Balıkçı ailesine dönüp, “Beni oğlunuz yerine koyarsanız sevinirim” dedi. 13 saatlik duruşma sonunda heyet delillerin toplandığı ve kaçma şüphesinin bulunmadığını gerekçe göstererek Ağaoğlu’nun tahliyesine karar verdi. 7 Ekim’e ertelenen Mahkemede Sevag’ın nişanlısı Melani Kumruyan’ın ifade vermesi karara bağlandı. Kumruyan, daha önce basına yansıyan demeçlerinde Sevag’ın birliğinde baskı altında olduğunu söylemişti.

HÜSEYİN İSTEMİL
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver