Savcı, gazeteci Nedim Şener’in üç yıl hapsini istedi

29 Nisan 2010 Perşembe 00:00 |

Gazeteci Nedim Şener hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, Şener’in bir yıldan üç yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savcı, gazeteci Nedim Şener’in üç yıl hapsini istedi

Hrant Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları adlı kitabında, emniyet görevlileri Faruk Sarı, Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’i “terör örgütlerine hedef gösterdiği” iddiasıyla yargılanan gazeteci Nedim Şener hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, Şener’in bir yıldan üç yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcı Kara, Nedim Şener’in “gizli belgeleri temin etmek ve açıklamak” suçundan ise beraatini talep etti.

 

Duruşma ertelendi

İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada gazeteci Şener 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu. Duruşma, Nedim Şener ve avukatının, savcının talebine ilişkin son savunmalarını hazırlaması için ileri bir tarihe ertelendi.

BAHAR KILIÇGEDİK

Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver