Necmi Tanyolaç’ı kaybettik

28 Kasım 2013 Perşembe 00:00 |

Türkiye basınının duayen ismi, TSYD Eski Genel Başkanı, Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanvekili Necmi Tanyolaç bu sabah vefat etti

Necmi Tanyolaç’ı kaybettik Türkiye basınının duayen ismi, TSYD Eski Genel Başkanı, Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanvekili Necmi Tanyolaç bu sabah vefat etti.

Bir süredir Alzheimer tedavisi gören 85 yaşındaki Tanyolaç’ın, Çamlıca’da kaldığı huzurevinde önceki gece rahatsızlanarak Maltepe’deki Delta Hospital’a kaldırıldığı bildirildi. Necmi Tanyolaç’ın, gece yarısı hastanede hayata gözlerini yumduğu kaydedildi.

Necmi Tanyolaç için bugün saat 10:30’da TSYD’nin Levent’teki merkezinde tören düzenlenecek. Tanyolaç’ın cenazesi Şişli Camisi’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

1928 yılında İskeçe’de doğan Tanyolaç, 1950 yılında gazeteciliğe başladı. TSYD’nin kurucularından olup dernekte 1970-1972 ve 1981-1984 yılları arasında genel başkanlık yaptı.

Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver