Melih Kibar’ın son bestesi İrem’in oldu

14 Kasım 2012 Çarşamba 00:00 |

Yedi yıl önce hayatını kaybeden Melih Kibar’ın son bestesi, “Bensiz Yapamazsın,” arkadaşının kızı İrem Derici’nin ilk single’ı oldu

Melih Kibar’ın son bestesi İrem’in oldu Yedi yıl önce hayatını kaybeden Melih Kibar’ın son bestesi, “Bensiz Yapamazsın,” arkadaşının kızı İrem Derici’nin ilk single’ı oldu. Bugüne kadar saklı kalmış bu bestenin kendisi için anlamının çok büyük olduğunu belirten İrem Derici, şarkının hikâyesini ise şöyle anlattı: “Melih Kibar babamın çok yakın bir dostuydu. Sık sık onun stüdyosuna giderdik. Melih Ağabey, ansızın, hiç beklemediğim bir şey söylemişti; ‘...Dilimde bir sürü melodi var ama Çiğdem (Çiğdem Talu) gittikten sonra onları söze dökebilen olmadı. Yalnız genç bir söz yazarı var (Özlem Küçükyılmaz), onunla galiba iyi bir şeyler yakaladık’ dedi. Ardından piyanosunun başına geçerken, bana bugün hatırladığımda bile tüylerimi diken diken eden o teklifi yaptı; ‘Hadi İrem, şarkıyı sen söyle...’”

Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver