MAZLUMDER: Hizbullah adlı yapı ile hiçbir bağımız yok

21 Mart 2012 Çarşamba 00:00 |

Stratfor yazışmasının aynen çevirisinin yapıldığı haberle ilgili MAZLUMDER Taraf’a bir açıklama gönderdi. O açıklamayı yayımlıyoruz

MAZLUMDER: Hizbullah adlı yapı ile hiçbir bağımız yok Taraf’ın, 07 Ocak 2011 tarihli Stratfor yazışmasını aynen aktardığı haberinde insan hakları örgütü MAZLUMDER’in adı “Kürt sorununa müdahil olma hakkını ve gücünü kendinde gören üç ana hareket/blok var. İlki Hizbullah/Mazlum-der (onun sivil toplum kuruluşu)” biçiminde geçmişti. Stratfor yazışmasının aynen çevirisinin yapıldığı haberle ilgili MAZLUMDER Taraf’a bir açıklama gönderdi. O açıklamayı yayımlıyoruz:

Gazetenizin 8 Mart tarihli nüshasında “Hizbullahlı Siyaset Plan” başlığı altında verilen ve STRATFOR adlı “derin posta”ya dayandırılan haberde: “Kürt sorununa müdahil olma hakkını ve gücünü kendinde gören üç ana hareket/blok var. İlki Hizbullah/Mazlum-der (onun sivil toplum kuruluşu).” Denilerek Hizbullah adlı yapı ile derneğimiz arasında ilişki kurulmaya çalışılmıştır.

MAZLUMDER’in adı anılan yapı ile hiçbir ilişkisi ve bağı olmadığı gibi başkaca herhangi bir yapı ile de doğrudan veya dolaylı bir bağı bulunmamaktadır. MAZLUMDER nev’i şahsına münhasır, herhangi bir otorite ile ilişkisini “sivillik” temeli üzerine kuran ve kendi iradesinden başka da otorite tanımayan bir insan hakları örgütüdür.

Söz konusu kopyala yapıştır haber yayımlanmadan önce derneğimizle görüşülmesini, bilginin doğruluğunun teyit edilmemesini Taraf okurlarının vicdanına havale ediyoruz.

Üstün BOL

MAZLUMDER Genel SekreteriTaraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver

İlgili Haberler