Kopan parmakla üç hastane

20 Temmuz 2012 Cuma 00:00 |

Adana’da bir gaspçı tarafından döner bıçağıyla parmağı koparılan Ali Nugay üç hastane tarafından mikrocerrahları olmadığı gerekçesiyle kabul edilmedi

Kopan parmakla üç hastane Adana’da döner bıçaklı saldırıda parmağı kopan Ali Nugay “mikro cerrahi uzmanı yok” denilerek üç hastane tarafından kabul edilmedi. Kopan parmağıyla dördüncü hastaneye giden Nugay burada Hatay’dan getirtilen doktor tarafından ameliyata alındı.

Hurdacılık yapan 27 yaşındaki Ali Nugay kamyonetiyle Seyhan’daki işyerine giderken önü kesildi. Kamyonetin önüne çıkan, mahalle halkının “Seyfo” olarak bildiği kişiydi. Nugay’dan 20 lira istedi. Parayı veren genç adam uzaklaşmak istedi ancak, Seyfo kamyoneti bir kez daha durdurup yine para istedi. Nugay bu kez olumsuz yanıt verince Seyfo belindeki döner bıçağını çıkardı. Başına doğru sallanan bıçaktan korunmak isteyen Nugay bir anda kanlar içinde kaldı. Döner bıçağı koluna ve parmağına isabet etmişti. Parmağı kopan Ali Nugay feryat ederken gaspçı kaçtı.

Parmak yerine dikildi

Ali Nugay, yakınları tarafından Özel Güney Adana Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak burada mikro cerrahi uzmanı bulunmadığı için geri çevrildi. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi de aynı gerekçeyle hastayı kabul etmediler. Son olarak hastalarını Özel Ortadoğu Hastanesi’ne götüren Nugay’ın yakınları, yoğun telefon trafiğinin ardından, Hatay’da buldukları bir uzman doktoru kente getirtip ameliyatı yaptırdılar. Parmak yerine dikilirken ameliyatın nasıl geçtiği konusunda bir açıklama yapılmadı.HİKMET DURGUN/ADANA
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver