Gül, denizcilerden selam aldı

19 Ekim 2013 Cumartesi 00:00 |

MEKKE’DE Hac ibadetini yerine getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dönüş yolunda Aden Denizi’nde görev yapan Türk fırkateynini ziyaret etti

Gül, denizcilerden selam aldı Hac farizasında bulunmak üzere Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül önceki aksam yurda döndü. Cumhurbaşkanı, Suudi Arabistan’dan ayrılmadan önce Aden Körfezi’nde görev yapan TGC Göksu Fırkateyni’ni ziyaret etti. Ziyaretle ilgili fotoğraflar Cumhurbaşkanı’nın Twitter hesabında yayınlandı.

Gül’ün ziyaret ettiği fırkateyn, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde korsanlarla karşı yürütülen harekata destek sağlamak için altı aydır Aden Körfezi ve Somali açıklarında görev yapıyor.

TARABYA’DA CUMA

Gemi komutanı Kurmay Yüzbaşı Ahmet Gül ve gemi personeli tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı, geminin platformuna çıkarak, tören mangasını selamladı. Daha sonra geminin içine geçen Gül’e, geminin komutanı tarafından gemi kepi takdim edildi. Subay salonunda kendisine brifing sunulan Cumhurbaşkanı, brifingin ardından gemi şeref defterini imzaladı. Gemi personeline hitap eden Gül, “Sizler Barbaros Hayrettin’in çocuklarınız. Türk Denizcileri dünyanın bütün denizlerinde kendilerini göstermişlerdir. Böyle bir güzel günde sizlerle bayramlaşmaktan gurur duydum” dedi.

Abdullah Gül Tükiye’ye döndükten sonra ilk Cuma namazını Tarabya’daki Emirgan Hamid-i Evvel Camisi’nde kıldı. Cami çıkışı soruları yanıtlayan Gül, Suudi Arabistan’ın, BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğini reddetmesine ilişkin, “BM insanlık vicdanında itibar kaybediyor. Birçok olaylar olurken maalesef bunlar karşılık bulamıyor. Suudi Arabistan’ın kararı buna karşı dünyanın dikkatini çekmek ve anlamlı bir cevap vermektir” diye konuştu.

AA
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver