Gitar kutusundaki kesik baş ünlü aşçının kızına ait

04 Mart 2009 Çarşamba 00:00 |

Etiler’de çöp konteynerindeki gitar kutusunda kesik başı bulunan lise öğrencisinin ünlü aşçı Süreyya Karabulut’un kızı olduğu ortaya çıktı. Münevver Karabulut’un sevgilisi olduğu iddia edilen işadamı aranıyor

Gitar kutusundaki kesik baş ünlü aşçının kızına ait Etiler Dilek Yıldızı Sokak’ta önceki gece bir karton toplayıcısının çöp konteyneri karıştırırken gitar kutusu içerisinde bulduğu Münevver Karabulut’a ait kesik kafa vahşi bir cinayeti ortaya çıkardı. 18 yaşındaki genç kızın erkek arkadaşının eski sevgilisince öldürülmüş olabileceği iddia edildi.
 İstanbul önceki gün vahşi bir cinayete sahne oldu. Üniversiteye hazırlanan Münevver Karabulut’un gövdesinden ayrılan başı, bir gitar kutusuna, gövdesi ise bavula konularak Etiler’de çöp konteyneri içerisine atılmış olarak bulundu. Genç kızın cesedinin bulunduğu çöp konteynerında inceleme yapan polis, Münevver’in gitar kutusundaki kafasının yanı sıra siyah bir torba içinde vücudunu ve çantasını da buldu. Yapılan incelemenin ardından cesedin 18 yaşındaki Özel Bingül Erdem Lisesi son sınıf öğrencisi Karabulut’a ait olduğu belirlendi. Cesedin bulunduğu konteynır inceleme yapılmak üzere çekiciyle İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, polis bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarına el koydu. Ailesi ile bağlantıya geçen polis, Şişli’de bir dersaneye giden Münevver’in sabah evden çıktığını, saat 15:00 sularında da C.G. ile randevulaştığını belirledi. Adres tespiti yapan polis, Etiler’de bir evde oturduğu öğrenilen üniversite öğrencisi C.G’nin evde olmadığını tespit etti ve genç kızın sevgilisi olduğu iddia edilen gencin peşine düştü.

“İki kişi getirdi”

Kesik baş ve gövdenin bulunduğu konteynerın 50 metre uzağındaki Mutlu Sitesi’nin iki güvenlik görevlisi Oktay K. ve Vefa Ç’nin görgü şahidi olarak ifadeleri alındı. Güvenlikçiler olay öncesinde site önüne park eden Citroen C 4 marka otomobilden inen biri 25 diğeri 45 yaşlarında kirli sakallı iki kişinin ellerindeki gitar kutusu ve bir bavulu sokağın başındaki konteynere atmak istediklerini söyledi. Kendilerinin fark etmesi üzerine vazgeçen iki kişinin, 50 metre ilerideki konteynere doğru yöneldiklerini gördüklerini belirtti. Bunun üzerine polis güvenlik kamerasından eşkalleri belirlenen iki kişinin kimliğini araştırmaya başladı.

Defalarca bıçaklamış

Vahşice işlenen cinayete kurban giden Münevver’in cenazesi savcının talimatı üzerine Adli Tıp’a gönderildi. İncelemede genç kızın başının gövdesinden ayrılmadan önce bıçak darbeleriyle yaralandığı tespit edildi. Bu arada olayın ardından cinayeti öğrenen Fener Rum Patrikhanesi’nde aşçılık yapan acılı baba İstanbul’un ünlü aşçıları arasında adı geçen Süreyya Karabulut ve anne Nagehan Karabulut, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Genç kızın cenazesi ise Adli Tıp’tan alınarak toprağa verilmek üzere Bolu’ya götürüldü.

Doğum gününü kutlayacaktı

Arkadaşları arasında sevilen ve başarılı bir öğrenci olduğu öğrenilen Münevver Karabulut’un önümüzdeki cumartesi günü 19’ncu yaş gününü kutlamaya hazırlandığı ortaya çıktı. Arkadaşları cinayeti öğrendikten sonra evine akın etti. Cinayeti genç kızın kısa bir süredir çıktığı bir rakı firması sahibi iş adamının yakın akrabası olan C.G’nin eski sevgilisi tarafından kıskançlık nedeniyle işlenmiş olabileceğini iddia ettiler. Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver