Emeklilere bayram öncesi maaş müjdesi

20 Ağustos 2011 Cumartesi 00:00 |

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, tüm emeklilerin, 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz, kimsesiz ve özürlülerin aylıklarının Şeker Bayramı öncesinde ödeneceğini açıkladı

Emeklilere bayram öncesi maaş müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tüm emeklilerin, 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz, kimsesiz ve özürlülerin aylıklarının Şeker (Ramazan) Bayramı öncesinde ödeneceğini bildirdi. İşsizlik sigortası ödemeleri de bayramdan önce yapılacak.

Bakan Çelik, tüm emeklilerin, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alanların ve işsizlik ödeneğinden yararlananların bayramı daha rahat geçirmeleri ve gerekli hazırlıkları yapabilmeleri için ilgili kurumların çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. İşçi emeklilerinin aylıklarını normal ödeme günü olan ve bayram öncesine gelen 17-26 ağustosta alacaklarını ifade eden Çelik, Bağ-Kur emeklilerinden 25 ve 26 ağustosta aylık alanlara aynı günlerde, 27 ağustosta aylık alanlara 26 ağustosta, 28 ağustosta aylık alanlara ise arife günü olan 29 ağustosta ödeme yapılacağını belirtti.

 

İşsizlik sigortası alanlara da erken ödeme

Emekli Sandığı emeklilerinin normal aylık ödeme tarihlerinin (1-5 eylül) bayrama ve bayram sonrasına geldiğine dikkati çeken Çelik, bu nedenle 1-5 Eylül 2011’de ödenmesi gereken aylıkların Şeker Bayramı öncesine alındığı söyledi. Çelik, buna göre, 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanlardan, aylık ödeme günü 1 Eylül 2011 olanlara aylıklarının 23 ağustos, aylık ödeme günü 2-3 Eylül 2011 olanlara aylıklarının 24 ağustos çarşamba, aylık ödeme günü 4 Eylül 2011 olanlara aylıklarının 25 ağustos perşembe, aylık ödeme günü 5 Eylül 2011 olanlara aylıklarının 26 ağustos cuma günü ödeneceğini bildirdi.

Bunun yanında, 2022 sayılı Kanun kapsamında aylık bağlanan 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizler ile özürlülerin aylıklarının 25 ve 26 ağustos tarihlerinde ödeneceğini belirten Çelik, aylık ödemelerinin, doğum tarihinin son rakamı 0-1-2-3-4 olan vatandaşlara 25 ağustos Perşembe, doğum tarihinin son rakamı 5-6-7-8-9 olan vatandaşlara 26 ağustos günü yapılacağını kaydetti.

Faruk Çelik, bayram nedeniyle işsizlik sigortası, kısa çalışma, iş kaybı tazminatı ve Ücret Garanti Fonu ödemelerinin de 26 Ağustos 2011 cuma günü yapılacağını ifade etti. Aylıkların erken ödenmesiyle emekli, dul ve yetimler ile 65 yaş aylığı alan vatandaşların Ramazan ayının ardından gelen bayramı daha rahat geçirmelerini amaçladıklarını vurguladı.

AA/ANKARA
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver