Demirören’e haciz geldi

14 Ekim 2013 Pazartesi 00:00 |

İş adamı Erdoğan Demirören’in yalısına ablası Şükran Demirören’in oğlu Ferruh Karakaşlı’nın 300 bin liralık borcu yüzünden haciz memurları geldi

Demirören’e haciz geldi İş adamı Erdoğan Demirören’in ablası Şükran Demirören, oğlu Ferruh Karakaşlı’nın Nişantaşı’nda mağaza açmak için arkadaşı Ercan Timur’dan 300 bin liralık borç para alıp ödememesi yüzünden hacze maruz kaldı. 300 bin lira olarak düzenlenen senedin ödenmemesi üzerine Ercan Timur senetleri işleme koydurdu. Avukat ve haciz memuru ile polisler, Erdoğan Demirören’in yalısına gelerek haciz işlemi başlattı. Memurlar 3 tablo ve bazı eşyaları haczetti. Ancak paranın ödeneceği ile ilgili tutanak tutulunca eşyalar yediemin olarak yalıda bırakıldı.

İş adamı Erdoğan Demirören’in ablası olan Şükran Demirören’in oğlu Ferruh Karakaşlı, geçtiğimiz Mayıs ayında Nişantaşı’nda bir erkek giyim mağazası açmak üzere, inşaat ve otomotiv işiyle uğraşan arkadaşı Ercan Timur’dan 300 bin lira borç para aldı. Şükran Demirören oğlu için senetleri kendi adına imzaladı. Ercan Timur o sırada yurt dışında olduğundan, senetler Timur’un işlerinin koordinasyonunu yürüten Fuat Yıldırım adına düzenlendi.

MEMURLAR BİR SÜRE İÇERİ ALINMADI

Nişantaşı’ndaki mağazanın açılmasının üzerinden 3-4 ay geçmesine rağmen Ercan Timur’a ödeme yapılmadı. Ercan Timur’un iddiasına göre, Karakaşlı kendisini sürekli oyaladı. Yaklaşık bir ay önce Demirören Ailesi, Timur’u Şişhane’deki holding binasına çağırdı. İddiaya göre Holdingde avukatların Timur’a ödeme yapılmayacağını belirtmesi üzerini tartışma çıktı. Tartışmanın ardından holdinge gelen polisler, Ercan Timur ve Ferruh Karakaşlı’yı alıp Organize Şube Müdürlüğü’ne götürdü. Burada ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldılar. Yaşananlar üzerine alacaklı Ercan Timur parasını alabilmek için senetleri işleme koydurdu.

Ercan Timur’un, avukatı Kamuran Eraslan aracılığıyla işleme koyduğu senetler üzerine Beykoz İcra Müdürlüğü harekete geçti. Şükran Demirören’in adres olarak beyan ettiği Tuzla’daki adreste kimseye ulaşamayan icra memurları bu kez Şükran Demiroren’in oturduğu Erdoğan Demirören’in Beykoz Kanlıca Körfez Caddesi’ndeki yalısına gitti. Avukat, icra memuru ve polislerden oluşan ekip yalıya geldiğinde bir süre kapıyı açan olmadı. Daha sonra Erdoğan Demirören’in eşi Tülin Demirören görevlileri içeri aldı.

3-4 TABLO İLE BAZI BEYAZ EŞYALAR HACZEDİLDİ

Süreç hakkında bilgi veren Ercan Timur, “Holdingteki tartışmanın ardından polis çağırmaları üzerine ben de senetleri işleme koydum. Beni mağdur ettiler. Ferruh ile ortak arkadaşlarımız aracılığıyla tanışmıştık. Ailenin güvenilir olduğunu düşündüğüm için para verip ortak oldum. Ama beni mağdur ettiler” dedi. Yaklaşık 5 saat süren görüşmeler sonucu anlaşma sağlanamadığını söyleyen Ercan Timur, “Avukatıma parayı ödeyeceklerini söylemişler ama ‘önce haczi kaldırın’ demişler. Biz de parayı ödemeden haczin kaldırılmayacağını belirttik. Anlaşma sağlanamayınca evde bulunan 3-4 tane değerli tablo ve bazı beyaz eşyalar haczedildi ve yediemin olarak yalıda bırakıldı” dedi.

YEĞEN DEMİRÖREN DE DOĞRULADI

Haciz durumunu Şükran Demirören’in oğlu Ferruh Karakaşlı da doğruladı. Karakaşlı, icra işleminin paranın Kurban bayramından sonra ödeneceğine dair tutanak tutulmasından sonra durdurulduğunu söyledi. Karakaşlı, Erdoğan Demirören’in avukatlarının ilk etapta parayı ödemeyeceklerini söylemesinin nedeninin ise Taraf Gazetesi’nde kendisiyle ilgili çıkan haberler olduğunu söyledi.


Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver