Cinayette şok gelişme

30 Mart 2010 Salı 00:00 |

Trabzon’daki Nazmiye Çam cinayetiyle ilgili kriminal raporuna göre, maktule üzerinden alınan kan ve parmak izi örnekleri maktuleye de, sanıklara da ait değil.

Cinayette şok gelişme

Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde kaybolduğu ileri sürüldükten 10 gün sonra Vakfıkebir İlçesi’nde cesedi bulunan ve intihar süsü verilen ancak öldürüldüğü ortaya çıkan Nazmiye Çam (26) cinayetinde şok gelişmeler yaşanıyor. Kriminal raporuna göre, büyük bir ihtimalle, cinayete başka kişi ya da kişiler karışmış. Raporda, maktule üzerinde bulunan kan ve cinayette kullanılan kartal marka otomobilden alınan parmak izi, kan ve eşya örneklerinin maktuleye de, sanıklara da ait olmadığı belirtildi.

 

Kayınpederi taciz mi ediyordu

Bazı aile yakınlarının iddialarına göre, kayınpederi Ali Y.Ç, Nazmiye Çam ile cinsel ilişkiye giriyordu ve bu yüzden de kayınvalide Ayla Ç, evi terketti. Tutuklu sanıklardan A.Ç’nin itiraf ettiği cinayet öncesi, Nazmiye Çam’ın cinayetten 10 gün önce eşi Hasan Ş.Ç’nin ilçe dışında olduğu sırada Salacık’ta bir barakaya hapsedildiği, beş yaşındaki oğlu Umut’un ise, kayıp süsü vermek üzere, yol kenarına bırakıldığı öğrenildi. Ancak kayıp haberini alan Hasan Ş.Ç’nin ilçeye geri dönmesinden sonra, kayınpeder Ali Y.Ç’nin oğlu Hasan Ş.Ç’ye Nazmiye Çam’ın ahlak dışı ilişkileri olduğu ve aile şerefini temizlemek için telkinlerde bulunduğu ortaya çıktı. Olay günü tutuklu sanıklar Ali Y.Ç, Hasan Ş.Ç. ve A.Ç’nin, Nazmiye Çam’ı Kartal marka bir otomobille sabah saatlerinde Kirazlık mevkiindeki köprünün altına getirdikleri ve burada öldürdükleri ileri sürüldü.

 

Ekspertiz raporu geldi

Cinayetle ilgili ilk duruşma, geçen cuma günü Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Mahkeme, iddianameyi kabul ederken, tutuklu sanıklar A.Ç, Hasan Ş.Ç. ve Ali Y.Ç’nin tutuklarının devamına ve tanıkların tekrar ifadelerinin alınması için bir sonraki duruşmanın 4 Mayıs 2010 tarihine bırakılmasına karar verdi.

 

Olaya başkaları da karışmış

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal laboratuarı tarafından bulgular üzerinde yapılan inceleme sonucu oluşturulan Ekspertiz Raporu da Trabzon’a ulaştı. Sanık avukatları, “Deliller üzerinde yapılan kriminal incelemede, kan, parmak izi ve eşya örneklerinin sanıklara ait olmadığı belirtiliyor. Sadece Ahmet Ç’nin itirafı var. Ancak rapor, olaya başka kişi ya da kişilerin karıştığını ya da Çam’ın başka kişiler tarafından öldürüldüğü ihtimalini ortaya koyuyor” diye konuştu.

Önce kaybolduğu belirtilen Nazmiye Çam’ın cesedi 7 Kasım 2010 tarihinde Vakfıkebir Kirazlık Yenimahalle Yeni Sahil Yolu’nda, deniz kenarında bulunmuştu. Önce intihar sanılan ancak kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıkarılan Nazmiye Çam cinayetine ilişkin olarak aynı aileden yedi kişi gözaltına alınmış, Nazmiye Çam’ın eşi Hasan Ş.Ç, kayınpederi Ali Y.Ç, ve kayınbiraderi A.Ç. tutuklanmıştı. Ali Y.Ç’nin Akçaabat ilçesi ile Darıca’daki iki ayrı evinde polislerce arama yapılmış, aramada 138 mermi ile bir ruhsatsız tabanca ele geçirilmişti. Adliye’ye getirilenler arasında annesini en son gören ve cinayetin belki de tek tanığı olan Nazmiye Çam’ın konuşma özürlü beş yaşındaki çocuğu Umut da yer almış, ancak Umut’la iletişim kurmak mümkün olamamıştı.

TARAF

Taraf
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver

Önceki Haber

Referandum temmuzda