Belediye otobüsü köprüden düştü

27 Şubat 2012 Pazartesi 00:00 |

Ankara’da seyir halindeyken bir otomobile çarparak kontrolden çıkan belediye otobüsü köprüden alt geçide düştü. Kazada bir EGO görevlisi korkuluklarda asılı kalarak öldü 14 kişi de yaralandı

Belediye otobüsü köprüden düştü Ankara’da seyir halindeyken bir otomobile çarparak kontrolden çıkan belediye otobüsü köprüden alt geçide düştü. Kazada bir EGO görevlisi korkuluklarda asılı kalarak öldü 14 kişi de yaralandı.

Fatih-Bakanlıklar seferini yapan Metin Çağlan’ın kullandığı belediye otobüsü, Devlet Mahallesi kavşağına geldiği sırada, yan yoldan gelen Caner Öztaş’ın kullandığı otomobille çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle kontrolü kaybedilen belediye otobüsü yoldan çıktı. Bu sırada otobüsün içinde bulunan EGO görevlisi Hulusi Ersoy otobüsün altına girdi. Sürüklenerek ölen Ersoy, köprü bariyerlerinde asılı kaldı, belediye otobüsü ise alt geçide düştü.

Yaralılardan dördü polis

Sağlık ekiplerinin bir kısmı köprünün üzerindeki yaralılara müdahale etti, bir kısmı da köprünün altındaki yola düşen otobüsteki yaralılarla ilgilendi. Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

İtfaiye ekipleri de kısmen alev alan otobüsü söndürerek doğalgaz tüplerinin patlamasını engelledi. Yaralı Caner Öztaş’ın Meteoroloji Genel Müdürlüğü Esenboğa Havaalanı Müdürü olduğu iddia edildi. Yaralılardan dördünün adliyede görevli polis memurları olduğu öğrenildi. Kaza sırasında alt geçitte başka bir aracın bulunmaması ve doğalgazla çalışan otobüsün üstündeki tüplerin patlamaması facianın büyümesini engelledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


CİHAN
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver