Alman Hastanesi’nde öldüren kalp ‘tedavisi

30 Mart 2011 Çarşamba 00:00 |

Alman Hastanesi’nde anjiyo yapılıp evine gönderildikten altı saat sonra fenalaşıp tekrar götürüldüğü hastanede ölen Abdurrahman Cevizli’nin ailesi suç duyurusunda bulunacak

Alman Hastanesi’nde öldüren kalp ‘tedavisi

Alman Hastanesi’nde anjiyo yapılıp ‘bir şeyin kalmadı’ diye evine gönderildikten sonra fenalaşarak tekrar hastaneye kaldırılan ve iki gün bekletildikten sonra ameliyat edilen Abdurrahman Cevizli (46) hayatını kaybetti. “Kocamı ihmal sonucu öldürdüler” diyen tekvando hocası Abdurrahman Cevizli’nin eşi Ayşe Cevizli, suç duyurusu yapacaklarını bildirdi.

Abdurrahman Cevizli, İstanbul’un Kurtuluş semtinde kemer tokası imalatçılığı yapıyordu. Üç çocuk babası olan Cevizli’nin tutkusu tekvandoydu. 50’sine yaklaşmasına rağmen herhalde tekvandonun da etkisiyle çevresinde oldukça dinç ve enerjik bir kişi olarak tanınan Cevizli, bu spora gönül veren gençlere de hocalık yapıyordu. Perşembe günü kalp krizi geçirmesi bu nedenle bir hayli şaşırttı çevresindekileri. Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılan Cevizli’ye anjiyo yapılması gerektiği söylendi. Aile bunun üzerine Alman Hastanesi’ni tercih etti.

 

Altı saat sonra eve gönderildi

Cevizli, Alman Hastanesi’nde anjiyo ameliyatı oldu. Başarılı geçtiği söylenen ameliyattan altı saat sonra evine gönderilen Cevizli’nin sabah saatlerinde ayakları şişip morarınca ailesi tarafından tekrar Alman Hastanesi’ne götürüldü. Cumartesi sabahı yoğun bakım servisine alınan Cevizli, 28 mart pazartesi günü tekrar ameliyat edildi. Cevizli’yi ölüme götüren sonraki süreci eşi Ayşe Cevizli şöyle anlattı: “Haftasonu tatili nedeniyle hastanede doktor ollmadığı için kocama müdahale edilmedi. İki gün yoğun bakımda beklettikten sonra pazartesi günü ameliyata aldılar. Kırık bir yatağa yatırılıp tuvalete yakın bir yerde bekletilen kocam kokudan rahatsız olduğunu söyledi ve kendisini düzgün bir yere almalarını istedi. Bunun üzerine oradaki sağlık görevlileri ile kısa bir tartışma yaşandı. Tartışmadan sonra ‘hadi hiçbir şeyin kalmadı, ayağa kalk’ diyerek azarlandı. Kocamın ayağa kalkması ile düşmesi bir oldu. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra bize kalbinin durduğunu bildirdiler. Sapasağlam kocamı ihmal sonucu öldürdüler. Olayda ihmali bulunan herkes cezasını çekecek, suç duyurusunda bulunacağız.”

 

Hastane yönetiminden yazılı açıklama

Olayın yaşandığı Alman Hastanesi ise Ayşe Cevizli’nin iddiaları üzerine yazılı açıklama yaptı. Gerekli tüm müdahalelerin yapıldığı vurgulanan açıklamada “Her şeyin bu kadar harfiyen yapıldığı, hastanın iyi seyrettiği bu durumda böyle bir aksaklığın görülmesi hepimiz için üzücü olmuş, tüm çabalarımıza rağmen hastamızın kaybı bizi derinden etkilemiştir” dendi.

HÜSEYİN İSTEMİL
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Haberin puanı

0/10

Habere puan ver